AQUAGROWER LIGHT MICRO COMPLEX

AQUAGROWER LIGHT MICRO COMPLEX

Dárek zdarma

Dárek: NPK kapsule do dna 10ks

NPK kapsule do dna 10ks

Hodnocení produktu: 5/5 (6x)

Vaše hodnocení:

AKCE NOVINKA

Stabilizované mikroprvkové hnojivo s dostatkem železa pro rostlinná akvária. Méně koncentrovaná verze hnojiva Micro Complex pro pohodlné dávkování do menších akvárií.

Varianty produktů

  • 160,30 Kč s DPH

    133,60 Kč

    178,10 Kč s DPH Sleva 17,80 Kč

  • 286,30 Kč s DPH

    238,60 Kč

    318,10 Kč s DPH Sleva 31,80 Kč

160,30 Kč s DPH

133,60 Kč

178,10 Kč s DPH Sleva 17,80 Kč

Výrobce: AquaGrower

aaaa

Hnojivo obsahuje železo ve formě DTPA chelátu a glukonátu. Díky této kombinaci je železo v akváriu dostupné v běžné formě Fe3+ a také ve formě Fe2+, která je lépe přijímána rostlinami. Produkt dále obsahuje ve vhodném poměru mangan, zinek, bór, molybden, měď a nikl. Díky tomu je použití tohoto hnojiva bezpečné i v akváriích s živočichy citlivými na obsah mědi a dalších těžkých kovů (krevety, šneci, apod.). Žádná z uvedených složek není záměrně vázaná na chelát EDTA, běžně používaný v zemědělských hnojících směsích.

Dostatečné dávkování mikroprvků a železa podpoří růst a vitalitu rostlin a také omezí růst řas. Nedostatek železa se projevuje blednutím až bělením nových listů. Nedostatek mikroprvků se projevuje kroucením, deformováním nebo zmenšováním nových listů doprovázeným chlorózami (odumírání tkání listů mezi žilkami).

Pro úplné hnojení doporučujeme používat tento produkt společně s hnojivem Macro Complex Light.

Dávkování:

Do silně osvětlených a zarostlých nádrží s dodávaným CO2 s výrazným podílem stonkových rostlin (holandská akvária) dávkujte 10 ml hnojiva na 100 l vody v akváriu denně.

Do ostatních rostlinných akvárií s dodávaným CO2 dávkujte 5 – 8 ml hnojiva na 100 l vody v akváriu denně, dle množství rostlin a světla.

Do rostlinných akvárií bez dodávaného CO2 dávkujte 3 ml hnojiva na 100 l vody v akváriu denně.

Hnojivo doporučujeme dávkovat denně pro dosažení stabilních koncentrací živin v akváriu.

Nepřekračujte doporučená dávkování. Dávkování přizpůsobte stylu a požadavkům Vaší nádrže.

Koncentrace:

Dávka 10 ml hnojiva dodá do 100 l akvarijní vody 0,14 mg/l železa, 0,03 mg/l manganu a další mikroprvky ve vyváženém poměru.

Upozornění:

Před použitím dobře protřepejte. Uchovávejte v temnu, při pokojové teplotě a mimo dosah dětí. Nekombinujte s jinými hnojivy obsahujícími mikroprvky nebo železo. Při zasažení očí opatrně vypláchněte vodou. Je možná změna barvy v čase bez vlivu na kvalitu výrobku. Doporučujeme výměnu vody každý týden.

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení